פולמוסי אבולוציה – מבוא

Darwin-monkey

במידה רבה ניתן לומר שפיתוח התורה האבולוציונית והגילויים הרבים שתמכו בה, חוללו מהפכה רבתי בכל תחומי התודעה האנושית, בין אם היתה זו הדת שנאלצה להפוך את תיאורי המציאות שלה לדוגמות של אמונה, בין אם היה זה המדע שנאלץ להישען יותר ויותר על רדוקציוניזם כדי למנוע כל פרשנות תיאולוגית לעובדות האבולוציה, בין אם היו אלה התורות השונות של הקידמה וההתפתחות שצצו על פני כל הסקלה של האמונה הדתית כדי להסביר את הקשר בין האבולוציה לבין מגמת האדם וגורלו.
בסדרת הפוסטים הבאה מובאת סקירה כללית של עמדות ותפניות שונות סביב נושא האבולוציה. הסדרה תעסוק בהיבטים של אבולוציה שלא נכללו בספרי "חי העולמים" אודות אמונת האבולוציה משתי סיבות:

הראשונה: חיצוניוּת, מפני שפוסטים אלה לא עוסקים באבולוציה עצמה אלא בהשלכות ההסטוריות, המחשבתיות והתרבותיות של תודעת האבולוציה, ולכן הם למעשה "חיצוניים" לנקודה האמונית העומדת בלב האבולוציה.

השניה: בקורתיות– בעוד שהאוריינטציה של "חי עולמים" היא חיובית, מתוך שאיפה לשרטט את קווי פועלו של חֵי עולמים, הפוסטים בסדרה זו יהיו בקורתיים יותר ויעסקו בניתוח התגובות השונות לאבולוציה וכמה ממסתרי האבולוציה עצמה.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s